Print Friendly and PDF

Chleb w jajku

www.chleby.info

Zastanawiałem się czy ten przepis powinien znaleźć się na blogu. W końcu jest taki no… hmm.. dość prosty i oczywisty. Taki banalny, że w zasadzie żaden przepis nie jest wymagany. Ale zaraz pomyślałem sobie, że przecież ideą tego bloga jest promowanie prostych przepisów. Pokazywanie, że w kuchni poradzić może sobie każdy. Tak więc każdy przepis i każda potrawa zasługuje na to żeby się na tym blogu znaleźć. Poza tym być może nie każdy wpadłby na pomysł obtoczenia chleba w jajku i usmażenia go. Być może niektórzy nie znają tego rarytasu z dzieciństwa. A powiem Wam, że ja naprawdę lubię taki chleb i często do niego wracam, zwykle na weekendowe śniadania. Zapraszam zatem na przepis na chleb w jajku znanym również jako tost francuski.

www.chleby.info

PRZEPIS NA CHLEB W JAJKU

Chleb w jajku – składniki:

10 kromek chleba
4 jajka
Sól, słodka papryka w proszku (lub inne przyprawy, które preferujecie)
Szczypiorek
Olej do smażenia

Chleb w jajku – wykonanie:

Chleb nie musi być świeży. Nawet lepiej gdyby był kilkudniowy. Wtedy mniej będzie chłonął oleju z patelni.

www.chleby.info

Jajka rozbijamy do głębokiego talerza, dodajemy sól i paprykę (lub inne przyprawy) i bełtamy dokładnie. Kromki chleba maczamy w tym jajku i smażymy na patelni na rozgrzanym oleju. Po jakieś 3-4 minuty na każdej stronie. Po usmażeniu wykładamy na chwile na ręczniki kuchenne żeby nieco oleju odciekło. Podajemy posypane szczypiorkiem. Nie rezygnujcie ze szczypiorku, on naprawdę robi tutaj robotę. Można też położyć plasterki pomidora.

Najlepiej smakuje na ciepło, ale na zimno też nie jest złe.

Smacznego!

Polecam również nasz przepis na twarogowe fit placuszki. Też dobre na śniadanie i do tego nieco bardziej fit niż chleb w jajku.

www.chleby.info

Komentarze

  1. Chleb w jajku to mój przysmak z dzieciństwa. Dawno go nie robiłam, więc chyba wieczorem wypróbuję ten przepis. Dzięki za przypomnienie o istnieniu tego dania! Dobrze, że mam nową płytę indukcyjną, dzięki której ostatnio mam dużą motywację do przygotowywania posiłków.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty