Print Friendly and PDF

Kawowy likier z cukierków Kopiko

Kawowy likier z cukierków Kopiko

Więc tak... Kolejny cukierkowy produkt spod szyldu Marder&Marder Distillery. Madzia uwielbia te likiery na cukierkach. Zresztą trudno się jej dziwić, one są naprawdę smaczne. Ja też często ukradkiem moczę w nich dzioba. Jeżeli czasami wpadają do was znajomi to zdecydowanie powinniście mieć jakąś taką butelczynę na podorędziu. U nas powoli robi się tak, że znajomi zaczynają do nas wpadać nie po to, że się za nami stęsknili tylko po prostu na testowanie kolejnych likierów i nalewek. A niech im będzie, każdy powód do odwiedzin jest dobry.

Jeszcze tylko z kronikarskiej dokładności przypomnimy poprzednie cukierkowe trunki, tak żebyście nie musieli szukać jeśli najdzie was ochota na zrobienie:


A teraz pora na ostatni w tym roku kawowy likier na cukierkach kopiko. Jeśli Madzia wymyśli jakieś kolejne specjały to pojawią się one na blogu pewnie bliżej wiosny. Właściwie nie "jeśli", a "jak tylko". Bo, że wymyśli to nie mam wątpliwości.
     
Zanim przejdziecie do dalszej części polecamy zapoznać się z tym wpisem. Znajdziecie tutaj wszystko, co powinniście wiedzieć o nalewkach.

400 g cukierków Kopiko
560 g mleka zagęszczonego niesłodzonego
350 ml wody
300 ml (około 240 g) spirytusu

Cukierki wrzucamy do garnka i zalewamy wodą. Stawiamy na kuchence i bardzo lekko podgrzewamy. Nie chodzi o to żeby zagotować, po prostu w ciepłej wodzie cukierki się szybciej rozpuszczą. Stale mieszamy aż do rozpuszczenia cukierków. To bardzo mozolne zajęcie, może potrwać nawet z godzinę lub dłużej. Ale jeśli już będziemy mieli to za sobą to właściwie będzie koniec pracy. Po rozpuszczeniu cukierków czekamy aż masa nieco przestygnie, dolewamy mleko i spirytus i mieszamy przez chwilę. Przelewamy do butelek i zostawiamy na 2-3 dni żeby się smaki przegryzły. Po tym czasie likier jest gotowy do picia.

Smacznego!


Kawowy likier z cukierków Kopiko


Kawowy likier z cukierków Kopiko


Komentarze

  1. Czy można użyć wódki zamiast spirytusu?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niby można, ale trzeba by wtedy trochę przepis zmienić. Możesz użyć wódki, zamiast wody i spirytusu. Czyli użyj jakieś 650 ml wódki. Nie będziesz miała wody, więc nie będzie czego podgrzać do rozpuszczenia cukierków. Rozpuść więc je w wódce. A dalej postępuj według przepisu.

      Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty