piątek, 21 października 2016

Nalewka z głogu

Nalewka z głogu

Jesień powoli nadeszła, a im bardziej ona nadchodzi, tym bardziej odchodzą owoce. Nie wszystkie oczywiście, ale w większości te, które można by przerobić na smaczną nalewkę. Teraz warto się skupić na darach jesieni. W parkach czy na skwerach owocują jarzębiny, kaliny, tarnina i wiele innych krzewów mających zastosowanie kulinarne. Owocuje również głóg. Nie mogliśmy tak po prostu tego zostawić i przejść nad tym do porządku dziennego :) W końcu nalewka sama i z niczego się nie zrobi. Weszliśmy w posiadanie stosownej ilości owoców i zabraliśmy się do pracy.
     
Zanim przejdziecie do dalszej części polecamy zapoznać się z tym wpisem. Znajdziecie tutaj wszystko, co powinniście wiedzieć o nalewkach

1 kg owoców głogu
1 litr spirytusu 70%
0,6 litra wody
0,5 kg cukru
5 goździków
2-3 cm kory cynamonu
skórka otarta z 1 cytryny

Oczyszczone z resztek gałązek owoce mrozimy przez 1 dobę (możemy też zamrozić z resztkami gałązek, a oczyścić później). Następnie, wciąż zamrożone, przekładamy do słoja i zalewamy alkoholem. Zakręcamy i zostawiamy na 2 tygodnie.
Po tym czasie do wody dodajemy pozostałe składniki i zagotowujemy. Gotujemy na malutkim ogniu 5 minut (mieszając żeby się cukier rozpuścił) i czekamy aż ostygnie. Zlewamy alkohol z owoców, łączymy z wodą i zostawiamy na 3 dni. Następnie filtrujemy, butelkujemy i zostawiamy do dojrzewania na 8 miesięcy.

Smacznego!Nalewka z głogu

Nalewka z głogu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...