Print Friendly and PDF

Panierowana smażona mozarella

Panierowana smażona mozarella

Zwykle w weekendy robimy sobie takie relaksujące wieczory. Pijemy drinki, całymi godzinami rozmawiamy, jemy jakieś przekąski, słuchamy muzyki. Tak, zdecydowanie bardzo lubię te weekendowe wieczory. Totalny relaks. W ramach przekąsek zwykle po prostu deskę serów szykuję. Ale tym razem pomyślałem, że można by coś zmienić, jakieś inne przekąski może. I tak powstały te smażone kulki mozzarelli. Co prawda pozostaliśmy w tematyce serów, ale jednak to zupełnie co innego. A jako przekąska spisuje się doskonale.

Panierowana smażona mozarella

Panierowana smażona mozarella

PRZEPIS NA PANIEROWANĄ SMAŻONĄ MOZARELLĘ

Panierowana smażona mozzarella – składniki:

mini mozzarella
mąka
jajka
bułka tarta
sól, pieprz, bazylia, oregano

Ilość składników jest uzależniona od tego, ile chcecie tej przekąski sobie zrobić. Dobierzcie wedle woli.

Panierowana smażona mozzarella – wykonanie:

Mini mozzarellę odsączamy z serwatki i wykładamy na papierowy ręcznik. Przygotowujemy trzy głębokie talerze. Do jednego wsypujemy mąkę, do drugiego wbijamy jajka, do trzeciego wsypujemy bułkę tartą. I teraz po kolei: każdą kulkę obtaczamy w mące, potem w jajku i na końcu w bułce tartej. Odkładamy na deskę żeby kilka minut przeschło. Jak bułkowa skorupka stanie się sucha, to jeszcze raz obtaczamy w jajku i bułce (już z pominięciem mąki). Chodzi o to żeby uzyskać dość grubą warstwę panierki.

Smażymy w rondelku lub na patelni w głębokim oleju przekręcając co chwilę. Powinno wystarczyć 1,5 może 2 minuty smażenia, do zarumienienia. Wyjmujemy na papierowy ręcznik żeby nadmiar tłuszczu się wchłonął. Podajemy ciepłe.

Smacznego!

Polecam również nasz przepis na pastę jajeczną.

Panierowana smażona mozarella


Komentarze

Popularne posty