Print Friendly and PDF

Fasolka szparagowa zapiekana w boczku

Fasolka szparagowa zapiekana w boczku

Taka fasolka szparagowa zapiekana w boczku to zarówno świetna przekąska jak i dodatek do obiadu. Czyli można ją po prostu jeść samodzielnie, właśnie w ramach przekąski, albo np. z ziemniakami i sadzonym jajkiem czy kotletem. Zrobiłem ją w dwóch wersjach, z takim prawdziwym boczkiem i z wegetariańską imitacją boczku. Ania potwierdza, że wersja z boczkiem była świetna. Ja to samo mogę powiedzieć o wersji wegetariańskiej. A najlepsze jest to, że nie ma potrzeby czekania na sezon na fasolkę, bo równie dobra jest mrożona. Więc można cieszyć się tym przysmakiem cały rok.

Fasolka szparagowa zapiekana w boczku

Fasolka szparagowa zapiekana w boczku

PRZEPIS NA FASOLKĘ SZPARAGOWĄ ZAPIEKANĄ W BOCZKU

Fasolka szparagowa zapiekana w boczku – składniki:

ok. 500 g fasolki szparagowej
kilkanaście plastrów boczku
koperek

Fasolka szparagowa zapiekana w boczku – wykonanie:

Jeśli używamy świeżej fasolki, to najpierw ucinamy końcówki. W mrożonej fasolce już nie trzeba tego robić, ona jest już gotowa do obróbki termicznej.

Fasolkę gotujemy w wodzie z dodatkiem łyżeczki soli i łyżeczki cukru przez 10 minut. Odlewamy i zostawiamy na durszlaku do wystudzenia. Następnie bierzemy po kilka fasolek (około 7-8) i zawijamy w plaster boczku. Układamy na blasze piekarnika wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy 30 minut w 180 stopniach, grzałki góra-dół. Podajemy posypane drobno posiekanym koperkiem.

Smacznego!

Polecam również nasz przepis na pastę do smarowania pieczywa z pieczonej papryki.

Fasolka szparagowa zapiekana w boczku
A tak wygląda fasolka zawinięta w wegetariański (a w zasadzie nawet wegański) "boczek"


Komentarze

Popularne posty