Print Friendly and PDF

Sos czosnkowy

www.chleby.info

Wiecie co Wam powiem? Gorsi od babć zamykających okna w tramwajach są tylko ludzie, którzy na przywitanie ściskają rękę najmocniej jak to możliwe. Gest serdecznego podania ręki swoją genezę ma w symbolicznym pokazaniu „hej, nie mam broni, nie chcę ci zrobić krzywdy”, jako że broń białą nosiło się wyłącznie w prawej ręce – czyli, jego mać, symbol pokoju. Tymczasem, nie wiedzieć czemu, w pewnych kręgach wyrabia się przekonanie, że kto mocniej ściśnie, ten będzie prawdziwym byczkiem i potężnym maczo. Nie wytłumaczysz, że miałeś wyłamanego palca, że masz mniejszą rękę lub po prostu nie masz ochoty wchodzić w bezsensowne sparingi – weź no się przywitaj po męsku, hehe. I co z takim zrobisz, powiesz mu że to bolało? Nie kurwa, bo zaraz będzie „no co ty, nie bądź baba, normalnie nie można się z tobą przywitać? Musisz już na dzień dobry problemy robić?”. Była pandemia, witano się tylko werbalnie – było dobrze. A tak to ludzie się dziwią, że jestem aspołeczny. A wiecie co robię żeby swoją aspołeczność pogłębiać? Jem dużo czosnku. Potem już nikt nie tylko nie chce ze mną gadać, ale nawet i witać się. I bardzo dobrze. Dlatego też mam dla Was przepis na rewelacyjny dip czosnkowy. Zwykle robiliśmy takie dipy na bazie majonezu, gdzie śmietana była tylko dodatkiem. Tym razem pech chciał, że mieliśmy resztkę majonezu, dosłownie odrobinę na dnie (a i czasu na robienie własnego za bardzo nie było). Odwróciliśmy zatem role i pierwsze skrzypce zagrała śmietana. I wyszło to tak dobrze, że aż postanowiliśmy podzielić się z Wami tym przepisem.

www.chleby.info

PRZEPIS NA SOS CZOSNKOWY

Sos czosnkowy – składniki:

4 ząbki czosnku
25 g majonezu
75 g śmietany
zioła prowansalskie (około pół łyżeczki)

Sos czosnkowy – wykonanie:

Czosnek przepuszczamy przez praskę do miseczki. Dodajemy śmietanę, majonez, zioła i wszystko dokładnie mieszamy. Sos gotowy. Przy tej ilości czosnku jest naprawdę mocy, bardzo czosnkowy. Właśnie taki był nam potrzebny. Jeśli wolicie mniej intensywny, to dajcie mnie ząbków czosnku.

Smacznego!

Polecamy również nasz przepis na domowy majonez.

www.chleby.info

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty