Ja wiem, że ta sałatka jest tak banalna, że trochę obciach dawać ją na bloga, że to tak trochę bez sensu, ale z drugiej strony może akurat nie macie pomysłu i Was zainspiruję? Poza tym już wiele razy mówiłem, że ten blog z założenia ma być blogiem dla wszystkich. Również dla tych, którzy nie mają o gotowaniu bladego pojęcia. Im taki pomysł na błyskawiczną sałatkę do obiadu pewnie się przyda. Bo ona jest naprawdę błyskawiczna. Robi się dosłownie w 5 minut. Jeśli nie macie żadnej zieleniny do obiadu, a akurat przypadkiem macie w lodówce te składniki, to 5 minut roboty i pyszny dodatek do obiadu gotowy.
PRZEPIS NA BŁYSKAWICZNĄ SAŁATKĘ DO OBIADU
Błyskawiczna sałatka do obiadu – składniki:
sałata masłowa długi zielony ogórek pęczek rzodkiewki garść koperku garść szczypiorku 2-3 łyżki śmietany 12-18% sól, pieprz do smaku opcjonalnie odrobina soku z cytryny
Błyskawiczna sałatka do obiadu – wykonanie:
Sałatę myjemy i każdy liść z osobna rwiemy na mniejsze kawałki. Ogórka obieramy i kroimy na cienkie plasterki. Razem z sałatą wkładamy do miski. Rzodkiewkę kroimy na ćwiartki i też dajemy do miski. Dodajemy drobno posiekany koperek i pietruszkę. Dodajemy również śmietanę, sól, pieprz i mieszamy. Opcjonalnie możemy skropić sokiem z cytryny. Wkładamy do lodówki żeby się trochę przestudziło, na zimno lepiej smakuje.
Witaj na moim blogu kulinarnym. Dokładam starań żeby przepisy były tak proste żeby każdy mógł je przygotować. Taki jest mój cel. Żeby pokazać, że gotować każdy może i potrafi. Odwiedź mnie też na Facebooku, polub i obserwuj. To mnie napędza do dalszej pracy
Komentarze
Prześlij komentarz
Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".