Print Friendly and PDF

Nalewka cytrynowa na miodzie

Nalewka cytrynowa na miodzie

Planowaliśmy zrobić nalewkę farmaceutów. Jest to dość specyficzna nalewka cytrynowa, robiona przy udziale mleka (chociaż finalnie tego mleka w niej nie ma, a przepis na nią znajdziecie TUTAJ). W każdym razie rzecz w tym, że tak jakoś przypadkiem kupiliśmy dwa razy więcej cytryn niż potrzebowaliśmy. Coś zatem trzeba było zrobić z nadmiarem. Przecież nie zjemy. Wymyśliliśmy zatem tę nalewkę cytrynową na miodzie. Ma ona bardzo świeży kwaskowy smak lekko przełamany miodem. Nie jest zbyt mocna, dokładnie taka, jaką lubimy, około 25%.

A tak w ogóle to witajcie w Nowym Roku! :)
     
Zanim przejdziecie do dalszej części polecamy zapoznać się z tym wpisem. Znajdziecie tutaj wszystko, co powinniście wiedzieć o nalewkach.

PRZEPIS NA NALEWKĘ CYTRYNOWĄ NA MIODZIENalewka cytrynowa na miodzie - składniki


12 cytryn
320 g miodu (1 szklanka)
1 litr spirytusu 95%
1 litr wody

Nalewka cytrynowa na miodzie - wykonanie


Cytryny dokładnie szorujemy i przelewamy wrzątkiem. Obieramy tak, żeby pozbyć się białej błonki, ma zostać sama żółta obrana cytryna. Ze spodu skórek również dokładnie ścinamy białą warstwę, tak żeby sama żółta skórka została.

Cytryny kroimy na plastry i razem ze skórką wkładamy do słoika (minimum 4 litry), wlewamy miód, wodę i spirytus. Mieszamy, zakręcamy i zostawimy w ciepłym, ciemnym miejscu na 3 miesiące. Po tym czasie przelewamy przez sitko żeby pozbyć się cytryn i skórek. Już nam nie będą potrzebne. Cytryny można jeszcze wycisnąć żeby odzyskać z nich tyle alkoholu ile się da. Płyn filtrujemy, butelkujemy i zostawiamy w chodnym i ciemnym miejscu do dojrzewania na 6 miesięcy.

Smacznego!


Polecamy też przepis na cytrynową nalewkę farmaceutów.Nalewka cytrynowa na miodzie

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty