Print Friendly and PDF

Marmolada jabłkowa z imbirem

Marmolada jabłkowa z imbirem

Marmolada jabłkowa z imbirem

U nas na blogu sezon jabłkowy skończy się pewnie dopiero pod koniec miesiąca. Tymczasem mamy dla was coś szybkiego i smacznego na kanapki. Marmolada jabłkowa z lekką nutą zadziorności, czyli z dodatkiem imbiru. Smakuje wybornie, zwłaszcza z kawą. A dla waszych dzieci polecamy z kubkiem kakao. Wiadomo, że dzieci to niejadki, ale marmoladę powinny polubić. Imbir nie jest w niej nawet na drugim planie, jest może na trzecim lub czwartym, tak więc z pewnością nie będzie przeszkadzał. Podkreśla on tylko smak jabłek.
     
Potrzebujemy:

2,5 kg jabłek
3 łyżeczki mielonego imbiru
500 g cukru żelującego 2:1

Wykonanie:

Jabłka kroimy na ćwiartki i wydrążamy gniazda nasienne. Następnie obieramy je ze skórki. Jeżeli używacie tak jak my jabłek ekologicznych bądź niepryskanych to nie musicie ich obierać. My nie obieraliśmy. Wystarczy tylko dobrze je umyć. Ścieramy na tarce o dużych oczkach. Dodajemy imbir i cukier i odstawiamy na 5-6 godzin. Po tym czasie masę przekładamy do rondla i gotujemy przez 5-6 minut. Gorące przekładamy do wysterylizowanych słoików. Porządnie zakręcamy i stawiamy do góry dnem do wystudzenia.

Smacznego!


Marmolada jabłkowa z imbirem

Marmolada jabłkowa z imbirem

Marmolada jabłkowa z imbirem

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty