Print Friendly and PDF

Jabłka w syropie w słoikach na zimę

Jabłka w syropie w słoikach na zimę

Lubicie jabłka? Jeśli tak, to mamy dla was dobre wieści: kilka jabłkowych przepisów już za nami, i jeszcze kilka przed nami. Wrzesień, jak się już pewnie zorientowaliście, u nas jest naprawdę mocno jabłkowy. Jeśli nie, to niestety mamy złe wieści: kilka jabłkowych przepisów już za nami, a jeszcze kilka przed nami. Wrzesień u nas jest naprawdę mocno jabłkowy :)
Te jabłka w syropie są o tyle fajnym pomysłem, że pełnią dwojaką rolę. Same jabłka idealnie nadają się do dalszej obróbki, np. do ciast, tart, drożdżówek, itp. Jeżeli więc pieczecie takie rzeczy to te jabłka będą idealne, to jest przepis właśnie dla was. Ale zostaje jeszcze syrop z tych jabłek. Fantastycznie smakuje rozcieńczony wodą. My uwielbiamy go pić z wodą gazowaną, idealnie gasi pragnienie w gorące letnie dni. Co prawda te słoiki robimy głównie z myślą o zimie, ale przecież zimą też chce się pić :) I wtedy takim syropem można aromatyzować i dosmaczać herbatę. Zobaczycie, spodoba się wam :)
     
Potrzebujemy:

3 kg jabłek
1 kg cukru
4 szklanki wody
1 laskę wanilii
5 goździków

Wykonanie:

Z wody, cukru i przypraw zagotowujemy syrop. Jabłka kroimy na ćwiartki, wydrążamy gniazda nasienne i obieramy ze skórki. Jeżeli używacie tak jak my jabłek ekologicznych bądź niepryskanych to nie musicie ich obierać. My nie obieraliśmy, wówczas wystarczy dobrze umyć. Każdą ćwiartkę kroimy jeszcze raz na pół i partiami wrzucamy do gotującego się syropu. Owoce obgotowujemy i przekładamy do wyparzonych słoiczków. Zalewamy gorącym syropem i mocno zakręcamy. Słoiki pasteryzujemy w 90 stopniach przez 20  minut.

Smacznego! 


Jabłka w syropie w słoikach na zimę

Jabłka w syropie w słoikach na zimę

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty