Print Friendly and PDF

Dżem jabłkowy

Dżem jabłkowy

Jabłka, nasz owoc narodowy. Żaden chyba owoc tak często nie gościł u nas na blogu jak właśnie jabłka. Na tarcie, w cieście, jako deser czy nalewka. A dzisiaj w postaci dżemu. A dżem jak to dżem. Wiadomo. Zawsze się przyda. Zwłaszcza taki domowy, gdy wiemy co w nim jest. Do jego produkcji użyliśmy wczesnych jabłek odmiany close. To małe, niewyględne jabłka. Nawet nie wiem czy da się je kupić, bo naprawdę nie wyglądają zbyt dobrze, w porównaniu np. do ligoli czy innych jabłek deserowych. Ale na przetwory są idealne. Mięsiste, słodkie, pod samą skórką aż różowe. Kompot z nich ma fantastyczny różowy kolor, właśnie od skórek i miąższu bezpośrednio po skórką. Zresztą mieliście okazję sami się przekonać, wrzucaliśmy na bloga niedawno (KLIK). Jeśli więc macie gdzieś dostęp do tych jabłek to bierzcie w ciemno każdą ilość. A jak sami nie chcecie to nam dajcie znać, my bierzemy :)
     
Potrzebujemy:
2,5 kg  jabłek
350 g cukru

Wykonanie:

Jabłka wydrążamy i obieramy ze skórki. Jeżeli używacie tak jak my jabłek ekologicznych bądź niepryskanych to nie musicie ich obierać, wystarczy dobrze umyć. My nie obieraliśmy. Kroimy w kostkę,zasypujemy cukrem i odstawiamy na 24 godziny. Następnego dnia jabłka smażymy przez 15 minut i ponownie odstawiamy. Kolejnego dnia znowu smażymy 15 minut, a następnie gorące przekładamy do wysterylizowanych słoików. Porządnie zakręcamy i stawiamy do góry dnem do wystudzenia. Prościej się chyba nie da :) A dżem możemy wykorzystać jako dodatek do pieczywa, szarlotki, naleśników. Zresztą co wam będziemy mówić, sami najlepiej wiecie do czego lubicie używać dżemu.

Smacznego!Dżem jabłkowy


Dżem jabłkowy

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty