Print Friendly and PDF

Czosnek po japońsku z sosem sojowym

Czosnek po japońsku z sosem sojowym

Czosnek po japońsku z sosem sojowym

Zgodnie z mahometańską opowieścią, po wypędzeniu człowieka z Raju, w miejscu w którym szatan postawił lewą stopę wyrósł czosnek, a w miejscu postawienia prawej - cebula. Ostatnio bardzo zafascynowaliśmy się tymi dwoma warzywami i spodziewajcie się większej liczby przepisów z ich wykorzystaniem. Za jakiś czas powiemy wam jak można czosnek hodować w bloku na parapecie i jak zamienić cebulę w kulinarne arcydzieło.

A tymczasem kilka ciekawostek o czosnku. Czosnek pochodzi ze środkowej Azji. Rozpowszechnił się na całym świecie już 5 tys. lat temu. Wchodził w skład pożywienia budowniczych Piramidy Cheopsa czy Wielkiej Piramidy w Gizie.

Czosnek nie tylko dodaje smaku naszym potrawom, ale wykazuje działania lecznicze. Ma właściwości antybakteryjne, wzmacniające odporność i jest uznawany za naturalny antybiotyk. Istny skarb! I my cenimy czosnek, dlatego w najbliższym czasie skupimy się właśnie na nim.

Dzisiaj mamy dla was przepis na prostą rzecz, czyli czosnek marynowany w sosie sojowym. Jest on niezbyt ostry i może służyć jako samodzielna przekąska bądź jako dodatek do dań mięsnych.

Potrzebujemy:

2 główki czosnku polskiego
japoński sos sojowy

Wykonanie:

Obieramy ząbki czosnku. Wkładamy je do wysterylizowanego słoiczka i zalewamy sosem sojowym. Wkładamy do lodówki na 3 tygodnie. I gotowe!

Smacznego!


Czosnek po japońsku z sosem sojowym

Czosnek po japońsku z sosem sojowym

Komentarze

  1. Ciekawe :)
    To zdecydowanie coś dla nas, bo czosnek pochłaniamy w ilościach jeszcze większych niż cukier ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty