Print Friendly and PDF

Cztery mąki i pięć przypraw, czyli paczka z AleDobre.pl


Post nieco opóźniony, pewnie o dobre dwa tygodnie. Ale czasu nie mam, jakoś wypalony stale jestem. Wracam po pracy i padam z nóg. Mam jeszcze tylko siłę odpalić grilla i wlać w siebie jedno piwo, które pozwala mi szybko zasnąć. Bo właśnie ostatnio zamiast normalne obiady jeść to każdego dnia grillem się karmimy :) W końcu pogoda idealna na to. A potem o 21 już mam ochotę iść spać, a o 21.30 na serio już śpię. Czy to przez ten wiek? :)
W każdym razie w końcu się zebrałem się i zaległości na blogu nadrabiam. Bo mianowicie ze dwa tygodnie temu (jak nie ze trzy) dostałem kolejną przesyłkę testową z AleDobre.pl. A w przesyłce same smakołyki i potrzebne mi rzeczy! Znaczy się konkretnie 4 mąki z Młynów Wodnych i pięć przypraw z Manufaktury Smaku:

Rewelacja! Z przypraw póki co przetestowałem przyprawę do grilla. Bo jak na początku wspomniałem ostatnio na okrągło grillujemy. I powiem zupełnie szczerze, że ta przyprawa daje radę. Oj tak. Bo nigdy nie byłem fanem karkówki. Jakoś tak zawsze lubiłem tylko zajadać się kiełbasą, a najlepiej białą. Karkówkę traktowałem tak trochę po macoszemu. Jadałem, ale bez zbytniej podniety. Ale Madzia przygotowała marynatę z tej właśnie przyprawy. Użyła tylko oliwy czosnkowej, oliwy z chili i tej właśnie przyprawy do grilla. I po prostu prawie mi dupę z wrażenia urwało! Karkówka była rewelacyjna! Naprawdę polecam tę przyprawę. Reszty jeszcze nie sprawdziłem, ale mam nadzieję niedługo nadrobić te zaległości.

A z mąk już dwie zostały wypróbowane: ta zwykła pszenna i mieszanka pszenno-żytnio-orkiszowa. W sumie pszenna jak pszenna. Cóż mógłbym o niej powiedzieć... No chleb wyszedł bardzo dobry :) Zresztą przepis niebawem, za parę dni. Ale strzałem w dziesiątkę jest ta mieszanka mąk! Idealnie dobrane proporcje, chleb wyszedł doskonały. Ale o tym będzie mowa jak już konkretny przepis podam, czyli za jakieś dwa dni :) Teraz tak tylko chciałem się przesyłką pochwalić i nieco się rozpisałem :) A więc do zobaczenia w kolejnym poście :) ---------------------------------------------------------------------
Chcesz dostawać moje przepisy prosto na e-mail? Wpisz swój adres z prawej strony w okienko "Przepisy prosto na twój e-mail!". Od tej pory żaden przepis Ci nie umknie :)

Komentarze

Popularne posty