Print Friendly and PDF

Chleb z siemieniem lnianym

Program: podstawowy

Składniki:

750 g / 1000 g:

Siemię lniane: 45 g / 60 g
Gorąca woda: 195 ml / 250 ml
Maślkanka: 120 g / 150 g
Masło: 15 g / 25 g
Mąka pszenna typ 1050: 340 g / 450 g
Mąka pszenna pełnoziarnista: 75 g / 100 g
Drożdże suszone: 1 łyżeczka / 1,5 łyżeczki
Sól: 1 łyżeczka / 1,5 łyżeczki
Cukier: 1 łyżeczka / 1,5 łyżeczki

Siemię lniane wrzuć do formy i zalej gorącą wodą. Zostaw na godzinę, aby nasiona napęczniały. Później dodaj resztę składników.

Ja dałem trochę więcej siemienia, bo aż 100 g na duży chlebek. Chciałem mieć po prostu mocno widoczne siemię. Pociągnęło to za sobą drobne komplikacje, a mianowicie większa ilość siemienia wypiła mi całą wodę, w której się moczyło. Musiałem już w trakcie mieszania dolać 200 ml wody i wszystko wyszło tak jak trzeba.

Komentarze

 1. Potwierdzam siemię wymaga większej ilości wody. Polecam namoczyć siemię w 300ml wody wówczas też wszystko wychodzi OK

  OdpowiedzUsuń
 2. a jaki program ustawić ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak jak napisałem na samym początku przepisu: program podstawowy. W różnych maszynach różnie się on nazywa. Może być, np. pieczywo zwykłe, program podstawowy, czy coś takiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyszedł pyszny. Zamiast maślanki dodałam jogurtu. Dziękuję za przepis.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty