wtorek, 14 lipca 2020

Domowe malibu

Domowe malibu

Ten likier oczywiście niewiele ma wspólnego z tym malibu, które być może znacie ze sklepów. To taka raczej domowa wariacja na ten temat. Nie podchodźcie więc zbyt na serio do samej nazwy. Ale tak czy inaczej ten likier warto zrobić, bo jest naprawdę niezły. Jeżeli lubicie smak kokosa to zdecydowanie powinniście poświęcić chwilkę na zrobienie tego trunku. Chwilkę, bo to naprawdę nie trwa długo. A smak z nawiązką Wam wynagrodzi ten niewielki nakład pracy. Ten likier jest idealny do picia w gorące dni. Można go pić samodzielnie, albo jako delikatny drink alkoholowy z mlekiem. I w jednej i w drugiej formie smakuje doskonale. Zdecydowanie mogę polecić.
     
500 ml wódki
200 g wiórków kokosowych
1 puszka mleka skondensowanego słodzonego (530 g)
1 puszka mleka skondensowanego niesłodzonego (530 g)
1 puszka mleczka kokosowego (400 g)

Zaczynamy od zalania w słoiku wiórków kokosowych wódką. Zostawiamy na 1 tydzień, a następnie przecedzamy przez sito. Wiórki bardzo dokładnie i mocno odciskamy, żeby wycisnąć z nich tyle alkoholu, ile się da. Same wiórki nie będą nam już potrzebne - możemy je wykorzystać np. do ciasta.

Następnie do alkoholu dodajemy wszystkie mleka i dokładnie mieszamy, do uzyskania jednolitej konsystencji. Przelewamy do butelek i odstawiamy do lodówki na dobę, żeby smaki się przegryzły.

Smacznego!Domowe malibu

Domowe malibu

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".