Print Friendly and PDF

Makaron z truskawkami i twarogiem

www.chleby.info

Niewiele jest u nas na blogu dań obiadowych na słodko. Prawda jest taka, że po prostu nie jesteśmy fanami takiego jedzenia. Pikantny obiad, wytrawny, jakikolwiek, aby nie na słodko. Jednak ten smak nie pasuje nam do dań obiadowych. Ale czasami jednak trafi się taka perełka, że klękajcie narody. Nie za często, raczej powiedziałbym, że rzadko, ale czasami się trafi. Ostatnim razem dokładnie 4 lata temu, w lipcu 2018, gdy Ania wymyśliła przepis na makaron z borówkami. I teraz mamy kolejnego hita, makaron z truskawkami i twarogiem. Być może to nic odkrywczego, ale dla nas jednak nowość, bo jak mówiłem, raczej takich dań nie jadamy. Ale teraz zrobiliśmy, zjedliśmy i z czystym sumieniem możemy polecić.

www.chleby.info

www.chleby.info

PRZEPIS NA MAKARON Z TRUSKAWKAMI I TWAROGIEM

Makaron z truskawkami i twarogiem – składniki:

Porcja na 4 osoby
500 g truskawek + kilka do ozdobienia talerza
70 g ksylitolu *
makaron (dowolny, jaki lubisz)
100 g śmietany 18%
200 g twarogu tłustego lub półtłustego (po 50 g na osobę)

* Zamiast ksylitolu możecie dać zwykły cukier lub dowolne słodzidło, którego używacie. Ilość jest zależna od słodkości truskawek. Nam trafiły się bardzo mało słodkie. Przy słodkich ilość słodzidła może być znacznie mniejsza

Makaron z truskawkami i twarogiem – wykonanie:

Truskawki z ksylitolem i śmietaną blendujemy na jednolitą masą. Makaron gotujemy, przekładamy na talerze, zalewamy zblendowanymi truskawkami, kładziemy kilka całych truskawek na górę, posypujemy pokruszonym twarogiem i gotowe. Bardzo szybkie, smaczne i lekkie danie.

Smacznego!

Polecamy również nasz przepis na knedle ze śliwkami.

www.chleby.info

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty