Print Friendly and PDF

Ekspresowa cytrynówka z miodem - wódka cytrynowa

www.chleby.info

Tę wódkę już jakiś czas temu robiłem, ale teraz chciałem cukier zastąpić miodem. Bo ta wcześniejsza była właśnie z dodatkiem cukru. Teraz chciałem nieco wytworniejszy trunek zrobić. I powiem Wam, że ta wódka zyskała teraz nieco głębi. Oczywiście ta słodzona cukrem jest też rewelacyjna i wcale nie gorsza od tej. Ta po prostu ma nieco inny smak. Ani lepszy, ani gorszy. Po prostu inny. Jeśli próbowaliście tamtego mojego przepisu, to zdecydowanie polecam i ten, spodoba się Wam.

Tak samo jak tamta jest nieco mętna, z cytrynowymi farfoclami, które tylko jeszcze dodają jej smaku i tak samo szybko się ją robi.

www.chleby.info

PRZEPIS NA EKSPRESOWĄ WÓDKĘ CYTRYNOWĄ NA MIODZIE (CYTRYNÓWKĘ)

Ekspresowa wódka cytrynowa na miodzie (cytrynówka) – składniki:

100 g miodu
250 ml wody
0,5 kg cytryn (3 duże sztuki)
250 ml spirytusu 95% *

* Jeśli posługujecie się wagą, to 250 ml spirytusu to będzie mniej więcej 200 gramów.

www.chleby.info

Ekspresowa wódka cytrynowa na miodzie (cytrynówka) – wykonanie:

Cytrynę obieramy ze skórki, delikatnie, tak żeby pozyskać samą żółta skórkę, bez tego białego pod spodem. Idealna do tego będzie obieraczka do warzyw. Skórkę wkładamy do garnka, zalewamy wodą i doprowadzamy do wrzenia. Gotujemy minutę i wyłączamy. Czekamy aż nieco przestygnie. Dodajemy miodu i mieszamy do rozpuszczenia się.

Wyciskamy sok z cytryn, dodajemy do wystudzonej wody z miodem i skórkami, wlewamy również spirytus. Mieszamy i przelewamy przez sito, tak tylko żeby oddzielić skórki i ewentualne inne grubsze elementy.

Butelkujemy i zostawiamy na dobę do przegryzienia.

Smacznego!

Polecamy również nasz przepis na likier krówkowy (z cukierków).

www.chleby.info

Komentarze

Popularne posty