Print Friendly and PDF

Tatar z łososia i mango

www.chleby.info

Musiałem zjeść coś dobrego. Zwykle na naszym blogu pojawiają dania mniej wytrawne, takie dla tradycyjnego Kowalskiego. Ale w sumie dlaczego tradycyjny Kowalski miałby się nie zajadać tatarem z łososia? Tym bardziej, że to w sumie (jak sami poniżej widzicie) naprawdę proste danie. Ale wspomniałem, że musiałem zjeść coś dobrego. To tak po wygranej walce. Przez tydzień chodziłem tak zły, że bym granatami ciskał najchętniej. Kupiłem rower. Po 2 tygodniach rower się zepsuł. Ewidentnie z winy producenta, bez dwóch zdań. Pamiętacie taką scenę z filmu „Miś”? Tytułowy Miś przychodzi do szatni w restauracji po swój płaszcz, a szatniarz mówi „Nie mamy Pańskiego płaszcza. I co nam pan zrobi”? (KLIK). Taka właśnie jest polityka sklepu. No zepsuł się rower. No tak, na gwarancji. Ale go nie naprawimy. Znaczy naprawimy, ale za pieniądze. I co nam pan zrobi? Ano co zrobię? Jakiś bardzo ułomny umysłowo na szczęście nie jestem więc po zebraniu argumentów, wytoczeniu ciężkich dział, zebraniu niepodważalnych materiałów dowodowych, przeczytaniu tony kodeksów, zarzuciłem sklep taką ilością paragrafów prawnych, że chociażby mieli najlepiej opłacanego prawnika to nie sprostaliby. Odzyskałem naprawiony w ramach gwarancji rower i teraz mogę świętować przy tatarze z łososia.
     
www.chleby.info

100 g surowego łososia
pół mango
sól, pieprz,
szczypiorek
pikantna oliwa
bagietka

Z łososia zdejmujemy skórkę, dokładnie oczyszczamy z ości, brązowych przebarwień i tłuszczyków (albo kupujemy już oprawionego). Siekamy drobno, doprawiamy solą, pieprzem i szczypiorkiem. Mango obieramy i również dość drobno siekamy.

Na talerzu, przy pomocy specjalnej obręczy, układamy warstwę łososia, a na niej warstwę mango. Ozdabiamy gałązką szczypiorku i skrapiamy pikantną oliwę. Podajemy z bagietką.

Smacznego!

Tak na marginesie: Wy róbcie jak chcecie, ale ja już nigdy nie zrobię zakupów w Media Expert i w jego internetowych odłamach, czyli sklepach Avans i Electro. A jeśli będziecie kiedyś mieć problemy podobne do moich to chętnie pomogę.


www.chleby.info

Komentarze

 1. Nie wiedziałam, że przeciętny Kowalski je głównie słodkości ;)

  A tatar bardzo ciekawy. Odpowiada mi każdy wariant tego dania, a mango wręcz ubóstwiam, więc z chęcią wypróbuje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kto korzysta z gwarancji? Trzeba się powołać na rękojmię i koniec problemów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem na myśli rękojmię. A ten sklep to po prostu patałachy. Koniec końców udało mi się.

   Usuń
 3. W czasach studenckich zajmowałam się reklamacjami w dużym sklepie sportowym. Czapki z głów, że udało Ci się obejść te "zabezpieczenia" ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty