Print Friendly and PDF

Ogórki z miodem do słoików na zimę

Ogórki z miodem do słoików na zimę

Że musztarda pasuje do ogórków o tym w sumie wiadomo. Znane i lubiane są ogórki w musztardzie. Ale, że miód i ogórki? I tutaj was zaskoczymy: miód w zasadzie pasuje do wszystkiego. I do rzeczy gorzkich, i kwaśnych, a i do słodkich rzecz jasna. Miód z każdej potrawy (stosowany z umiarem oczywiście) potrafi wydobyć głębię smaku.. Dlaczego by więc do ogórków nie dodać? A pewnie, że dodać, to naprawdę dobry pomysł.
Z tym że, jak wspomnieliśmy, wszystko z umiarem. Byliśmy kiedyś w pewnej tajskiej restauracji na warszawskiej Starówce. Zamówiłem tam żeberka w miodzie (uwielbiam żeberka i wszędzie gdzie jest okazja to zamawiam). Niestety nie dało się tego jeść, był to bardziej talerz miodu z żeberkami niż żeberka w miodzie. No nic, taka dygresja tylko, zapraszamy po przepis na ogórki z miodem.
     

PRZEPIS NA OGÓRKI Z MIODEM DO SŁOIKÓW NA ZIMĘ


Ogórki z miodem do słoików na zimę - składniki


1,5 kg ogórków gruntowych

Zalewa:
1 litr wody
1 szklanka octu
2 łyżki cukru
1 łyżka soli
5 kulek ziela angielskiego
1 łyżka gorczycy
5 ziarenek pieprzu
3 liście laurowe

1 łyżka oleju
3 łyżki miodu

Do słoików:
po 1 gałązce kopru ogrodowego
po kawałku chrzanu

Ogórki z miodem do słoików na zimę - wykonanie


Ogórki myjemy i odcinamy ich końce. Układamy je ciasno w słoikach i do każdego wkładamy koper i po kawałku chrzanu. Z podanych składników zagotowujemy zalewę. Po zagotowaniu dodajemy do niej olej i miód i dokładnie mieszamy. Gorącą zalewą wypełniamy słoiki, porządnie zakręcamy i pasteryzujemy 15 minut w 90 stopniach.

Smacznego!Ogórki z miodem do słoików na zimę


Ogórki z miodem do słoików na zimę

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty