Print Friendly and PDF

Nalewka truskawkowa z limonką

Nalewka truskawkowa z limonką

Dalszy ciąg naszych truskawkowych wojaży. W zeszłym roku nastawiliśmy kilka truskawkowych nalewek, każda trochę inna. Tak żeby zobaczyć, co jest dobre co się nadaje do picia i do robienia na przyszłość. Nalewki nam dojrzały, popróbowaliśmy, oceniliśmy i wiemy już co, jak i z czym. Tym razem truskawki w połączeniu z limonką. Tak żeby nieco przełamać słodycz truskawek. Połączenie słodkiego z kwaśnym zawsze się sprawdza.
A jak macie jakieś pomysły na nalewki, niekoniecznie truskawkowe, to piszcie w komentarzach. Chętnie wypróbujemy coś nowego.
     
Zanim przejdziecie do dalszej części polecamy zapoznać się z tym wpisem. Znajdziecie tutaj wszystko, co powinniście wiedzieć o nalewkach.

1,5 kg truskawek
400 g cukru
2 limonki
750 ml spirytusu 95%
400 ml wody

Truskawki zasypujemy cukrem i zostawiamy na jeden dzień żeby puściły soki (najlepiej w jakimś słonecznym miejscu). Po tym czasie zalewamy spirytusem i wodą. Zostawiamy na 6 tygodni. Po tym czasie przecedzamy przez sito, tak żeby pozbyć się owoców, a odzyskać sam płyn. Truskawki już nie będą nam potrzebne. Nie przydadzą się do niczego, są całkowicie pozbawione smaku. Cały smak oddały do alkoholu.
Z dwóch limonek ścieramy skórkę i dodajemy do alkoholu. Wyciskamy też sok z tych limonek i łączymy z alkoholem. Odstawiamy na 2 tygodnie. Po tym czasie filtrujemy, butelkujemy i czekamy 3 miesiące aż dojrzeje.

Smacznego!Nalewka truskawkowa z limonką


Nalewka truskawkowa z limonką

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty