Print Friendly and PDF

Buraczki tarte na zimę

Buraczki tarte na zimę

Niedawno robiliśmy ćwikłę. Przy tej okazji postanowiliśmy zrobić także tarte buraki w occie. Zwykle robimy takie na zimę, stanowią doskonały dodatek do obiadu. Ale pomyśleliśmy, że i teraz jest dobry moment na to, bo być może przyda Wam się ten przepis do wykorzystania na wielkanocny stół. Takie buraczki byłyby niezłym dodatkiem do świątecznego śniadania.
     

Potrzebujemy:

około 6,5 kg buraków
1 i 1/4 szklanki cukru (około 275 g)
1 szklanka octu (około 250 g)
4,5 łyżeczki soli

Buraki zalewamy zimną wodą i gotujemy do miękkości. Może to potrwać nawet ponad godzinę. Po ugotowaniu lekko przestudzamy i obieramy ze skórki. Ścieramy na tarce na grubych oczkach lub za pomocą melaksera. Do startych buraków dodajemy ocet, cukier i sól. Próbujemy i ewentualnie doprawiamy do smaku. Przekładamy do wyparzonych słoików,  porządnie zakręcamy i pasteryzujemy 20-25 minut w 90 stopniach.

Smacznego!


Buraczki tarte na zimę

Komentarze

  1. Ja przygotowuję według tego samego przepisu z tą różnicą,że ścieram buraki na drobnych oczkach.Czasami podajemy na zimno,ale bardzo dobre są też odgrzane-ciepłe.Pycha.

    OdpowiedzUsuń
  2. Robię tak samo , ale dodaję jeszcze do smaku kminku.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty