Print Friendly and PDF

Sałatka Danusi


Uff, dobiega końca intensywny weekend (ten wpis pewnie troszkę z opóźnieniem się pojawi). Magda wyjechała na weekend, zostałem sam na gospodarce :) A co robi facet jak jest sam? Piątek alkohol, sobota alkohol, niedziela walka z kacem i intensywne sprzątanie, hehe :) Ale gdzieś tam jeszcze znalazłem czas na zrobienie paru pysznych rzeczy. I bułki zrobiłem (które właśnie też opiszę) i fajny obiad na przywitanie żony (też przepis wkrótce się tutaj znajdzie), a wieczorem razem babkę jeszcze zrobiliśmy :) A Magda przywiozła od babci sałatkę. Może nie jakaś wyszukana, ale też zamieszczę tutaj, a co! :) Miło się babci zrobi :) Zresztą oczywistą oczywistością jest, że babcie robią najlepsze sałatki. Więc przepis znaleźć się musi :) Sałatka - mimo że nie wyględna - to pyszna :) No to może zacznijmy od tej sałatki, pozostałe pyszności z dzisiejszego dnia w kolejnych wpisach.

makaron "łezki" - taki w kształcie ryżu
3 jajka
4 ogórki kiszone
groszek konserwowy
wędlina
sól, pieprz
majonez

No i sprawa prosta: makaron gotujemy, jajka drobno kroimy, ogórki też i pozwalamy im trochę obcieknąć na sitku, wędlinę też ładnie w kosteczkę. Wszystko do kupy mieszamy, dodajemy pieprz, sól, majonez. Mieszany, przechładzamy trochę w lodówce i gotowe :) Opcjonalnie można dodać pokrojona w kostkę paprykę.


---------------------------------------------------------------------
Chcesz dostawać moje przepisy prosto na e-mail? Wpisz swój adres z prawej strony w okienko "Przepisy prosto na twój e-mail!". Od tej pory żaden przepis Ci nie umknie :)

Komentarze

Popularne posty