Print Friendly and PDF

Chleb zwykły


Zgodnie z obietnicą kolejny przepis od Małgorzaty. Taki sobie po prostu zwykły chleb. Ale zwykły tylko z nazwy, bo w smaku wielki! :)

Waga: 750 g  / 1000 g / 1500 g:

Woda: 300 ml / 400 ml / 515 ml
Sól: 1,5 łyżeczki / 2 łyżeczki / 3 łyżeczki
Cukier: 0,5 łyżki / 1 łyżka / 1,5 łyżki
Mąka: 520 g / 700 g / 900 g
Drożdże suszone: 1 łyżeczka / 1,5 łyżeczki / 2 łyżeczki

No i jak to w maszynie do chleba: wszystko do kupy, ustawiamy właściwy program i jedziemy :) Małgorzata napisała, że właściwy program to "2", ale w sumie niewiele to mówi, hehe :) W każdym razie napisała też, że w zależności od wagi program ten trwa 3 godz. 34 min. / 3 godz. 39 min. / 3 godz. 44 min. Czyli myślę, że z powodzeniem możemy użyć jakiegoś podstawowego programu.

A niedługo przepis na gofry - również od Małgorzaty :)

Komentarze

 1. Stosuje od dawna ten przepis z tym, że 500gr mąki.
  Po dodaniu 10gr (tak, gr :) oleju, chleb jest bardziej pulchny i wyrośnięty, z tym że nie wiem od czego to zależy.. nie zawsze, ale czasami przywiera chleb do mieszadła i rozrywa chlebek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście jednak będę się upierał przy "g", a nie "gr" :)

  A co do przywierania mieszadełka to jest na to sposób: jak już skończy się etap mieszania i zacznie rośnięcie to po prostu wsadź rękę w ciasto i wyjmij mieszadełko z maszyny. Zawsze tak robię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakiej użyc mąki

  OdpowiedzUsuń
 4. To co prawda nie mój przepis, ale myślę, że może być jakakolwiek pszenna "uniwersalna": typ 550-650. Myślę, że będzie dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witajcie!!!
  Do tego przepisu używam mąki zwykłej- tak 550 jak i 650. Czasem Wręcz jak mam trochę 550 to dodaję 650. A co do oliwy- tu w przepisie nie ma jej podanej, ale jak chcę by chleb był bardziej "zbity" to czasem daję dużą łyżkę. I jest różnica. A jak już całkiem poniesie mnie fantazja to daję w miejsce czwartej części wody jogurt 0%. Nooo wtedy to jest hohohoho!!!!
  Pozdrawiam, Małgorzata- "autorka" przepisu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chleb zwykły to nie po prostu chleb jasny?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty