środa, 21 września 2016

Marmolada jabłkowa z pomarańczą

Marmolada jabłkowa z pomarańczą

Dzisiaj mamy dla was marmoladę jabłkową z pomarańczą. Jabłko i pomarańcza to genialne połączenie. Każdy wie, że jedno do drugiego pasuje. A najlepiej wiedzą o tym dzieci, więc jeżeli jesteście w posiadaniu takowych to zróbcie dla nich ten dżemik. Zobaczycie, że będą zachwycone. Nasze dzieci, gdybyśmy tylko je mieli, z pewnością byłyby zadowolone :) A że nie mamy to sami jemy. I chwalimy. Fajna rzecz na weekendowe śniadanie bez pośpiechu. Kawa, świeży chleb z masłem, jakieś śniadaniowe niezobowiązujące głupoty w telewizji i ten dżem. Tak, zdecydowanie lubimy w ten sposób :)
     
Potrzebujemy:

3 kg jabłek
1 kg pomarańczy
750 g cukru
1 łyżeczka mielonego imbiru

Wykonanie:

Z pomarańczy ścieramy skórkę, a następnie kroimy w kostkę. Gotujemy je z cukrem przez 15 minut na wolnym ogniu. Jabłka kroimy w ćwiartki i wydrążamy gniazda nasienne. Następnie kroimy w kostkę. Gotujemy aż się rozgotują, a potem przecieramy przez sito. Jabłka wkładamy do pomarańczy, dodajemy imbir i gotujemy do zagęszczenia się marmolady. Gorącą masę przekładamy do wysterylizowanych słoików. Porządnie zakręcamy i stawiamy do góry dnem do wystudzenia.

Smacznego! 


Marmolada jabłkowa z pomarańczą

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".