poniedziałek, 5 września 2016

Korniszony czosnkowe do słoików na zimę

Korniszony czosnkowe do słoików na zimę

Wiadomo, że robienie przetworów na zimę jest naszym polskim sportem narodowym. Od Bałtyku po Tatry każdy w okresie wakacyjnym całymi kilogramami kupuje warzywa czy owoce i przetwarza, marynuje, kisi. My nie chcąc być gorszymi też się w to włączyliśmy. W końcu zjeść zimą takiego korniszona to nie byle jaki rarytas. Dodatkowo wzbogacony czosnkiem więc jeszcze nieco zdrowotnie zadziała, bo wiadomo, że czosnek to naturalny antybiotyk.
     
Potrzebujemy:
1 kg małych ogórków gruntowych
8 ząbków czosnku

Zalewa:
1 szklanka octu spirytusowego 10%
1,5 szklanki wody
3 goździki
5 ziaren ziela angielskiego
5 ziaren pieprzu czarnego
4 liście laurowe
3 łyżki cukru
2 łyżki soli

Wykonanie:

Ogórki myjemy i odcinamy ich końce. Wkładamy do wyparzonych słoików wraz z ząbkami czosnku. Z podanych składników przygotowujemy zalewę i zagotowujemy ją. Gorącą wlewamy do słoików, porządnie zakręcamy i pasteryzujemy 15 minut w 90 stopniach. Studzimy do góry dnem.

Smacznego!


Korniszony czosnkowe do słoików na zimę

Korniszony czosnkowe do słoików na zimę

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".