piątek, 11 grudnia 2015

Domowa nutella

Domowa nutella

Tym razem mamy smakołyk bardziej dla waszych dzieci niż dla was. Ale z drugiej strony przecież dorośli też lubią nutellę. Mamy zatem smakołyk dla każdego, dla dużego i małego. Taka szybka pasta czekoladowa do smarowania pieczywa, coś na wzór nutelli. Jak zapewne wiecie, staramy się unikać gotowych sklepowych produktów. Wszystko co możemy zrobić sami to robimy. Teraz więc zachciało się nam nutelli właśnie. Ale nie kupimy przecież... Jasne, łatwej by było. Ale my wymyśliliśmy równie łatwy i szybki przepis. Taką domową nutellę zrobicie szybciej niż mielibyście iść do sklepu. Spróbujcie, nie będziecie żałować.
     
100 g orzechów laskowych
80 g czekolady deserowej
30 g czekolady gorzkiej
1/4 szklanki mleka

Orzechy prażymy przez kilka minut na patelni, następnie wkładamy je do ściereczki i turlając pozbywamy się z nich skórek. Po wystudzeniu mielimy je na drobno w blenderze. Czekoladę kruszymy, wrzucamy do rondelka i zalewamy mlekiem. Podgrzewamy na wolnym ogniu do całkowitego rozpuszczenia. Dodajemy zmielone orzechy. Dokładnie mieszamy i przekładamy do słoiczka. Jak masa przestygnie zakręcamy i przechowujemy w lodówce.

Smacznego!


Domowa nutella

Domowa nutella

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".