poniedziałek, 17 marca 2014

Bagietki z siemieniem lnianym na zakwasie


Dzisiaj szybko, bez zbędnych dygresji, bo zaraz mi się zrobią piekielnie ostre skrzydełka kurczakowe. Na które zresztą przepis wkrótce :)
Będzie więc teraz przepis na naprawdę niesamowite bagietki z siemieniem lnianym. Miękkie w środku z chrupiącą skórką. Składniki na 4 sztuki:

500 g mąki tortowej
150 g zakwasu żytniego
250 ml wody
1 łyżeczka soli
1 (nawet może być niecała) łyżeczka drożdży instant (lub ok. 10-15 g świeżych)
4 łyżki siemienia lnianego

Siemię możemy na początku wyprażyć trochę na patelni, będzie miało bardziej wyrazisty smak. Ale nawet i bez tego też będzie nieźle. Mieszamy więc ze sobą wszystkie składniki i wyrabiamy 20 minut. Przykrywamy i odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na 2 godziny. Po tym czasie formujemy 4 bagietki i znów zostawiamy pod przykryciem do wyrośnięcia. Tym razem na 1 godzinę. Po tym czasie smarujemy bagietki olejem, nacinamy skośnie w kilku miejscach na grzbiecie i posypujemy mąką.
Pieczemy 25 minut w 210 stopniach.

Smacznego!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".